تشریح جزئیات اعمال قانون خودروهای غیرمجاز در طرح ترافیک اصلی

هفت دی ماه ١٣٩٨

جریمه 90هزار تومانی صرفا برای شرایط اضطرار ، ساعات محدود و طرح اصلی ترافیک است

 

به گزارش خبرنگار سایت پلیس راهور ، سرهنگ عین اله جهانی در پاسخ به ابهام موجود در خصوص افزایش جریمه تردد خودروها در زمان آلودگی هوا گفت: برابر ماده18 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ، تردد تمام یا بعضی از وسایل موتوری در ساعات و محدوده هایی از شهر که به تصویب شورای عالی هماهنگی ترافیک استانها می رسد ممنوع است و پلیس راهور ضمن صدور قبض جریمه عبور ممنوع برای متخلف به او اخطار می نماید که از محدوده طرح ترافیک خارج شود..


ادامه مطلب

پیگیری گواهینامه از طریق سامانه رهگیری مرسولات سازمانی

هفت دی ماه ١٣٩٨

آدرس تلگرام آموزشگاه رانندگی زنده رود

بیست و شش مرداد ماه ١٣٩٨

http://t.m/zenderoodesf

برای اطلاع از تاریخ آزمون های آیین نامه طبق حروف الفبا در هر ماه به کانال تلگرام آموزشگاه رانندگی زنده رود مراجعه فرمایید.


واریز فیش های بانکی با دستگاه POS در آموزشگاه های رانندگی

بیست و شش مرداد ماه ١٣٩٨

*** قابل توجه هنرجویان عزیز***

از تاریخ 1398/05/10 فیش های واریز بانک ملی (جهت صدور کاردکس) توسط دستگاه کارتخوان  نصب شده در آموزشگاه پرداخت میشود لذا هنرجویان بعد از اتمام جلسات رانندگی برای پرداخت فیش ها به آموزشگاه رانندگی مراجعه نمایند.


مراحل و مدارک مورد نیاز تعویض و المثنی گواهینامه رانندگی

بیست و شش مرداد ماه ١٣٩٨

گواهینامه رانندگی یکی از ضروری ترین مدارکی است که امروزه مورد نیاز هر شهروندی در ایران است و اگر شما گواهینامه خود را گم کرده باشید باید جهت دریافت گواهینامه المثنی اقدام نمایید.

با گسترش شهر ها ، به خصوص شهرهای بزرگ رفت و آمد و رسیدن به کارها به اندازه ای مشکل شده است که بسیاری از کارها بدون رانندگی و ماشین شخصی به سختی یا با هزینه ای زیادی انجام خواهد شد.

در نتیجه گواهینامه رانندگی یکی از مدارک ضروری است و اگر این مدرک را گم نمایید باید سریعا جهت اخذ گواهینامه المثنی اقدام نمایید.

با گسترش حمل و نقل جاده ای و افزایش تعداد ماشین ها در شهر ، نقش کلاس های رانندگی به صورت پررنگتری مطرح شده است. در واقع به دلیل اهمیتی که رانندگی در جامعه امروزی دارد کلاس های رانندگی نیز اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

شما پس از گذراندن کلاس رانندگی و قبولی در آزمون ها برای دریافت گواهینامه رانندگی نیازمند مدارک و شرایط به خصوصی هستید که آسان نیستند.

اگر شما به دنبال دریافت گواهینامه المثنی هستید ، قطعا می دانید مراحل دریافت گواهینامه نسبتا سخت و زمانبر است . مفقود شدن گواهینامه برای شما مشکلاتی را به همراه خواهد داشت که به دلیل این مشکلات باید به سرعت جهت دریافت گواهینامه المثنی اقدام نمایید.

حالا این سوال پیش می آید که پس از مفقود شدن گواهینامه باید جهت اخذ المثنی چه اقداماتی را انجام دهیم ، به کجا مراجعه نماییم و چه مدارکی مورد نیاز است

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه المثنی در کمترین زمان

 • به همراه داشتن شناسنامه به همراه کپی از آن
 • به همراه داشتن کارت ملی به همراه کپی از آن
 • اطلاعات دقیق محل سکونت ( حتما کد پستی را همراه داشته باشید )
 • تهیه برگه استعلام از پلیس راهنمایی و رانندگی
 • به همراه داشتن 4 عکس پرسنلی در ابعاد 3 در 4 ( مناسب جهت مدرک گواهینامه)
 • مدرک نشان دهنده گروه خونی شما
 • اصل فیش های واریزی مصوب جهت دریافت گواهینامه المثنی
 • بینایی سنجی
 • معاینه توسط پزشک و بررسی شرایط

اگر شما می خواهید گواهینامه پایه 1 خود را مجدد به علت مفقودی آن دریافت نمایید ، شرایط برای شما کمی سخت تر خواهد بود. علاوه بر مدارک ذکر شده جهت دریافت گواهینامه المثنی شما به مدارک زیر هم نیاز خواهید داشت :

 • مدرک نشان دهنده عدم اعتیاد یا گواهی عدم اعتیاد ( حداکثر 48 ساعت بعد از آزمایش قابل قبول است)
 • فرم درخواست گواهینامهبه همراه عکس و مهر و موم دفتر خدمات الکترونیک نیروی انتظامی


ناجا: «خالکوبی» مانع دریافت گواهینامه رانندگی نیست

بیست و شش مرداد ماه ١٣٩٨

 مرکز معاینات پزشکی معاونت بهداد ناجا گفت: صرف داشتن خالکوبی مانع احراز صلاحیت فرد برای دریافت گواهینامه رانندگی نیست اما چنانچه فرد دارای خالکوبی های مشهود، نامتعارف و یا سابقه خودزنی داشته باشد، باید از نظر احتمال ابتلا به برخی اختلالات روانی تأثیرگذار در رانندگی مورد بررسی و ارزیابی های روانشناختی قرار بگیرد که نظریه نهایی براساس رأی کمیسیون روان پزشکی و براساس مصاحبه و تست های روانشناسی صادر می شود..


ادامه مطلب

بهترین روش گرم کردن خودرو

بیست و یک بهمن ماه ١٣٩٧

بهترین روش برای گرم کردن خودرو کدام است؟

به عقیده متخصصان، بهترین روش برای گرم کردن خودرو این است که پس از روشن کردن خودرو مدتی را آهسته و آرام برانید و در شروع از سرعت زیاد یا به اصطلاح از تخته‌گاز راندن پرهیز کنید.

همچنین در طول مسیر اگر قصد توقف کوتاهی را دارید، برای مثال می‌خواهید از دکه روزنامه‌فروشی یک روزنامه بخرید، بهتر است خودرو را خاموش نکرده و روشن نگه دارید؛ چراکه در طول مسیر موتور گرم شده و مصرف سوخت کمتری را به دنبال خواهد داشت. همچنین در فصل زمستان و هوای سرد پیش از حرکت کردن، بهتر است شیشه‌های خودرو را پاک کنید تا دید شما بیشتر شده و از خطرهای احتمالی مانند تصادف جلوگیری کنید


انتقال آزمون های آئین نامه به شهرک آزمایش :

بیست و یک بهمن ماه ١٣٩٧

:قابل توجه هنرجویان محترم آموزشگاه رانندگی زنده رود

 طبق اعلام راهور استان از مورخ 1397/10/29 کلیه ی آزمون های آئین نامه در شهرک آزمایش برگزار می گردد لازم به ذکر است آزمون ها طبق حروف الفبا و طبق تاریخ های مشخص برگزار می شود

آزمون برای هنرجویان آقا در روزهای شنبه ،یکشنبه ، سه شنبه میباشد و آزمون برای هنرجویان خانم در روزهای دوشنبه و پنج شنبه می باشد

....کلیه هنرجویان موظفند جهت شرکت در آزمون آئین نامه موارد زیر را رعایت فرمایند

 حجاب و شئونات اسلامی را رعایت فرمایند

از ارائه خدمات به هنرجویان بد حجاب اجتناب می شود

همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه الزامی است

از بردن تلفن همراه خودداری فرمایید

همراه داشتن عابر بانک جهت پرداخت وجه الزامی است

جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون آئین نامه نهایی به کانال تلگرام آموزشگاه رانندگی زنده رود مراجعه فرمایید

telegram:https://t.me/zenderoodesf

 آدرس جاده شیراز - بعد از سپاهان شهر - شهرک آزمایش -ساختمان شماره5